Każdy, to utrzymuje się samodzielnie, czasami myśli o tym ,,a co jeśli stracę pracę” bądź ,,a co jeśli zachoruję i nie będę mógł pracować”, więc jeśli nie wiemy jak zarobić pierwszy milion, ważne jest, aby oszczędzać swoje pieniądze, aby później nie mieć takiego problemu.

Odkładanie pieniędzy
W zasadzie im więcej zaoszczędzimy tym lepiej, ale te kwoty nie powinny być niższe od dwukrotności naszych miesięcznych dochodów. Byłoby bardzo dobrze, gdyby każdy Polak mógł mieć do dyspozycji taką kwotę, lecz pomnożoną aż o cztery. Jednakże większość z nas taki zapas może gromadzić całe życie a jednak nici z tego. W przypadku zarabiania przeciętnego wynagrodzenia warto pomyśleć nad systematycznym gromadzeniem środków wymiarze choćby podstawowych miesięcznych wydatków razy trzy. Zaliczymy do nich wszelkie opłaty typu czynsz, opłaty za wodę i tym podobne. Oczywiście podstawowe wydatki związane z naszym wyżywieniem i komunikacją (to zależy już od tego czy mamy samochód czy też nie. Ponadto musimy wziąć pod uwagę wszelkie raty na pożyczek oraz kredyty, a oprócz tego abonamenty.
Oszczędzanie – tylko dla cierpliwych
Nigdy nie wiemy kiedy wpadniemy i kiedy wyjdziemy z depresji gospodarczej. Pamiętajmy, że nie od razu Rzym zbudowano. Oszczędzanie wymaga systematyczności i cierpliwości. To oczywiste, że nie każdego miesiąca odłożymy taką samą ilośc pieniędzy, możemy mieć lepszy okres, w którym damy radę zaoszczędzić więcej pieniędzy, ale też i gorszy w którym możemy nie odłożyć ani grosza. Ważne jednak, aby z każdej wypłaty postarać się odłożyć choć parę groszy, bo (jak mawiają eksperci) ważne jest to, aby wyrobić w sobie nawyk oszczędzania. Jednocześnie, aby nie zniechęcić się długim procesem, jakim jest oszczędzanie, warto podzielić to zobowiązanie na kilka etapów na przykład pierwszy etapem może być zaoszczędzenie dwóch-trzech tysięcy, przeznaczonych na niespodziewane wydatki (dentysta, lekarz itd.). Kolejnym – dziesięć tysięcy (na przykład na remont.) Dzięki temu uda nam się wyrobić w sobie nawyk oszczędzania, przez co będziemy mogli spać spokojnie.
Kupowanie akcji
Akcje na giełdzie możemy kupować na dwa sposoby. Pierwszym sposobem, w jaki możemy „grać” na giełdzie, to ciągłe kupowanie i sprzedawanie akcji. Po drugie, możemy zakup akcji traktować jako inwestycję na długi czas. W takim przypadku kupujemy daną ilość akcji i „odkładamy je na półkę” nie interesując się za bardzo co się z nimi będzie dziać. Według ekspertów, właśnie to drugie rozwiązanie jest bardziej opłacalne z racji tego, że ciągłe kupowanie i sprzedawanie akcji, działa na nas w ten sposób, że po prostu będziemy chcieli więcej i więcej, ale wiadomo jednak, że prędzej czy później może nam ,,podwinąć się noga”.